Frankrijk weer in lockdown

President Macron kondigde 28 oktober opnieuw een lockdown aan. Deze keer iets minder strikt dan afgelopen voorjaar, maar toch met verstrekkende gevolgen.

Je hebt vanaf nu tot in elk geval 1 december dit formulier nodig als je ergens heen gaat. Attestation de déplacement dérogatoire.
Het is ook mogelijk dit formulier online via de telefoon in te vullen via deze link:

Wederom zijn alle niet-essentiële openbare gelegenheden zoals bars, restaurants en bioscopen gesloten. Supermarkten, apotheken, benzinestations en eigenlijk alle winkels dus ook bouwmarkten en hotels blijven open. Ook mogen mensen gewoon naar hun werk, ook als het niet ‘vitaal’ is, maar als telewerken mogelijk is, is het 100% verplicht.

Mensen dienen thuis te blijven; naar buiten mag alleen voor het doen van boodschappen of bezoek noodzakelijke diensten of voor het uitoefenen van een (vitaal) beroep. Zelfs familie- vriendenbezoekjes of andere vormen van samenzijn in een groepje wordt niet toegestaan. Treinen en metro’s rijden nog wel, volgens een sterk aangepaste dienstregeling.

De scholen blijven wel open maar kinderen vanaf 6 jaar moeten nu een mondkapje dragen waar het eerst alleen de kinderen van 11 en ouder waren.

Sporten buiten mag nog wel, Maar niet verder dan 1 km van je huis, ook dan moet je een formulier bij je hebben.

Ga je toch de straat op, zónder goede reden of zonder formulier en je krijgt controle dans is de eerste boete 135 euro, wordt je nóg een keer betrapt binnen 15 dagen dan is een 2e boete 200 euros, en de 3e keer binnen 30 dagen is 3750 euro en een gevangenisstraf van 6 maanden.

Voor meer info:
Franse overheid